Rektör Kalan’a rüşvet suçlaması: Atama için 50 bin lira istedi

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında rüşvet isteme suçlaması ile Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve Yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) şikayet başvurusu yapıldı.

Yeni Alanya gazetesinden Gülşah Anak’ın haberine nazaran; Alanyalı iş insanı H.B, kardeşinin ALKÜ tarafından ilan edilen öğretim vazifelisi alım ilanına müracaat yaptığını, tüm süreçleri geçerek imtihanı kazandığını, üniversite tarafından yapılan resmi ilanda kardeşinin atanmaya hak kazandığını belirtti. H.B, tüm süreçlerin tamamlanmasına karşın Rektör Ekrem Kalan’ın kendisinden 50 bin TL istediğini, kabul etmedikleri için de kardeşinin atamasının gerçekleştirilmediğini öne sürdü.

H.B. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na da müracaat yaptı. Bahis hem savcılık hem de YÖK tarafından incelemeye alındı. Ayrıyeten iş insanı H.B’nin, bu tezleriyle ilgili ALKÜ’de misyonlu üst seviye bir yetkiliyi şahit olarak gösterdiği, bu yetkilinin de şahit olarak tabir vereceği belirtiliyor.

Öte yandan iş insanı H.B, Rektör Kalan’ın kendisine “Beni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan atadı. Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan beni destekliyor. Bu yüzden YÖK Lideri Prof. Dr. Ero​l Özvar beni misyondan alamaz. Git istediğin yere şikayet et. Gücün yetmez” dediğini de tez etti.

ALKÜ Rektörü Ekrem Kalan, savların temelsiz olduğunu ve hususla ilgili rastgele açıklama yapmak istemediğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

HABERİN TAMAMI

Published
Categorized as Haber

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *