Memduh Büyükkılç’tan kariyer paylaşımı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, öğrenci ve genç dostu belediyecilik anlayışı ile okullarda düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ etkinliklerinde öğrencilerle buluşmayı 2022-2023 yılı eğitim-öğretim devrinde de sürdürüyor.

Kariyer Günleri kapsamında Mimar Sinan Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gençlerle buluşan Lider Büyükkılıç, deneyimlerini paylaşırken, öğrencilerin taleplerini de yüz yüze dinledi.

Okul girişinde Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ayhan Teltik ve Melikgazi İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Hacı Kaya ile okul idaresi ve öğrenciler tarafından karşılanan Lider Büyükkılıç, burada öğrencilerin alkış ve sevgi şovlarıyla karşılaştı.

Burada gençlerle hatıra fotoğrafının yanı sıra bol bol öz çekim yapan Büyükkılıç, daha sonra öğretmenler odasında öğretmenler ile bir ortaya geldi. Öğretmenlere istek ve taleplerini soran Lider Büyükkılıç, “Bu eğitim öğretim yılında sizlere sağlıklı, güzel, uzun ömürler dileyerek, başarılı, huzurlu bir yıl olarak geçmesini temenni ediyoruz” dedi. Büyükkılıç, maksatlarının gençlere varsa bildikleri şeyleri paylaşıp, onlarla birlikte olarak, onları dinlemek olduğunu tabir etti.

Daha sonra çocukların alkışlarıyla konferans salonuna giren Lider Büyükkılıç, öğrencilerle keyifli ve samimi ortamda sohbet ederek, derslerinde muvaffakiyetler dileyip, istekleri olup olmadığını sordu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Dr. Memduh Büyükkılıç, burada deneyimlerini paylaşırken, “Sizlerin bizlere verdiği takviyeyle kentimize layık olma, sizlere layık olma tarafında çaba gösteriyoruz. Gençlerimizi bizim olmazsa olmazımız olarak görüyoruz. Zira geleceğimizsiniz. Sizleri daha donanımlı, daha eğitimli, daha özgüven içerisinde toplumsal tarafını varlıklı bir yaklaşım içerisinde yetiştirirsek, sonuçta kazanan hepimiz olacağız” diye konuştu.

“MESLEK OKULLARI BİZİM OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”

Gençlere nasihatlerde bulunan Lider Büyükkılıç, “Amacımız, söylediklerinden çok uygulamalarıyla sizlere örnek olan yaklaşım sergilemek, bu mantık içerisinde hareket etmektir. Eğitimimiz çok kıymetlidir. Meslek okulları bizim olmazsa olmazımızdır. Zira gelecek meslek okullarındadır. Yabancı lisan çok kıymetli pozisyona geldi, yabancı lisana her devirde gereksinim vardır” dedi.

“KAYSERİ’MİZ İNANÇLI BİR LİMAN, HUZUR ŞEHRİDİR”

Büyükkılıç, Kayseri’nin bir diğer hoş olduğunu vurgulayarak, “Gerek şehircilik anlayışı gerekse hayırseverler kenti olarak bilinen yerli ve ulusal olma yaklaşımı ile Kayseri’miz inançlı bir liman, huzur kentidir. Bunu sağlayan sizlersiniz. Lokal idareler ve kamu idaresinin bir ortaya geldiği yegâne kent Kayseri’dir. Bunların daima rahmetini görüyoruz. Dayanışmanın rahmeti, sizlere hizmet olarak yansıyor” sözlerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, gençlere teknolojiyi hakikat kullanmaları, aidiyet duygusu ve arkadaş seçimi üzere hususlarda öğütler vererek, “Biz gece gündüz demeden çaba gösteriyoruz. Yapılan hizmetleri birer birer takip ediyor, yenileri ile sizleri buluşturmaya ihtimam gösteriyoruz” formunda konuştu.

Öğrencilerin tek tek sorularını da cevaplayan Lider Büyükkılıç, gençlerin isteği üzerine 250 binden fazla şehit verilen Çanakkale’yi görmeleri için Çanakkale gezisi kelamı verdi.

Bir öğrenci İstiklal Marşı’nın on kıtasını, öbür bir öğrenci de Çanakkale Türküsü’nü söyleyerek, ‘Kariyer Günleri’ aktifliklerine hem renk kattı hem de duygulandırdı.

“ÖĞRENCİ, EĞİTİM DOSTU BİR LİDERİMİZ VAR”

İl Ulusal Eğitim Müdürü Ayhan Teltik de “Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Öğrenci, eğitim dostu bir liderimiz var. Bu mevzuda Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü olarak her vakit liderimiz ‘tamam’ dedi. Onun dışında hiçbir kelamını duymadık. Kendisine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

Published
Categorized as Haber

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *