İtalya’da korkunç olay! Pablo Mari ailesiyle birlikte alışveriş yaparken bıçaklandı…

İtalya’nın Milano kentinde bir kişi, bıçakla beş şahsa saldırdı. Olay sırasında taarruza maruz kalan isimlerden biri de Arsenal tarafından Monza’ya kiralanan Pablo Mari’ydi. Yaz transfer periyodunda ismi Fenerbahçe ile de anılmış olan İspanyol oyuncu, taarruz sonucunda ağır biçimde yaralandı.

Ailesiyle alışveriş yapıyordu

Fanatik’in derlemesine nazaran; olay, 27 Ekim Perşembe günü öğlenden sonra Assago’da gerçekleşti. Milano’ya epeyce yakın Assago’da Pablo Mari de ailesiyle alışveriş yaparken bu atakla karşı karşıya kaldı. Pablo Mari, çocuğunun bulunduğu bebek otomobilini iterken eşi de yanındaydı ve daha sonra sırtından bir bıçak darbesi aldı.

Bir kişi hayatını kaybetti

Saldırgan, olayın gerçekleştiği yerde beş kişiyi bıçakla yaraladı. Bu bireylerden biri, olay yerinde hayatını kaybederken başka dördü ise önemli formda yaralandı.

Bilinci açıktı

Gerçekleşen olay sonrası Pablo Mari, Niguarda Hastanesi’ne götürüldü. Yaşanan akın sonrası şuuru açık olan Pablo Mari, olay yerinde eşiyle konuşabiliyordu.

‘Sırtında derin bir yara var’

Gerçekleşen olay sonrası Pablo Mari’nin durumunu takip etmek ismine hastaneye gelen Monza’nın CEO’su Adriano Galliani; Tg2’ye açıklamalarda bulunurken, “Pablo’nun sırtında epeyce derin bir yara var. Neyse ki akciğerler üzere hayati organlara gelmemiş durumda. Şuurunun yerinde olduğunu ve şu anda dikiş atıldığını söyleyebilirim” sözlerini kullandı.

Akciğerlerine birkaç santim uzaklıkta

Galliani, yaşanan olayda bıçağın saplandığı noktanın akciğerlerden birkaç santim uzaklıkta olduğunu söz etti. Monza’nın CEO’su Pablo Mari’nin uzunluğunun uzunluğu ile çok daha tehlikeli bir noktadan yara almaktan kurtulmuş olabileceğini belirtti.

Ameliyat olacak

Pablo Mari’nin durumu stabil. Geceyi hastanede geçireceği tabir edildi. Deneyimli oyuncunun yarın ise kas yaralanmasından kaynaklı bir ameliyat geçireceği belirtiliyor.

‘O adam birini boğazından bıçakladı’

Olay anına ait Galliani ve teknik yönetici Raffaele Palladino ile konuşan Pablo Mari, “Çocuğumun ortasını iterken sırtımda dayanılmaz bir acı hissettim. Sonra o adam öbür birini boğazından bıçakladı” tabirlerini kullandı.

Saldırganın 46 yaşında, İtalyan ve yüksek ihtimalle zihinsel sorunlara sahip biri olduğu belirtildi.

Published
Categorized as Haber

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *