Bakan Varank Togg’un amortisör sistemini gösterdi

Türkiye’nin yerli ve ulusal arabasının fabrikasının açılmasına sayılı saatler kala Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank değerli gelişmeyi Twitter’dan duyurdu. Bakan Varank, yerli tedarikçilerin yıllardır bölümde olmalarına karşın yeni jenerasyon elektrikli bir araç için birinci kere modül geliştirdiklerini söyledi.

Togg tedarikçilerinin gururlarının yüzlerinden okunduğuna değinen Bakan Varank “Togg, süratle dönüşen otomotiv sanayisinin işaret fişeği olacak derken tam da bunu kastediyorduk!” dedi.

SÜSPANSİYON SİSTEMİ GÖRÜLDÜ

Togg’un logosuyla yalnızca Togg’a özel üretilen amortisör, helezon yay sistemi ve amortisör üst bilye ve takozunun görsellerini Bakan Varank paylaştı.

Otomobilin sarsıntı ve darbe emilimini sağlayan SÜSPANSİYON sistemi ile daha konforlu seyahat gerçekleşiyor. Gazlı yahut yağlı olarak üretilen amortisörler konforu artırıcı en büyük etkenlerden birisi olarak öne çıkıyor. Ayrıyeten arabanın sert darbeleri emmesine de imkan sağlayan süspansiyon sistemi yol tutuşu açısından da değer arz ediyor.

AÇILIŞA SAATLER KALDI

Togg’un Bursa’nın Gemlik ilçesindeki fabrikasının açılışına saatler kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan fabrikada C segment SUV Togg’lar üretilecek.
Banttan inecek birinci aracı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tanıtacak.

10 yılda 5 farklı modelde 1 milyon araç üretimi yapması hedeflenen fabrika yılda 175 bin araç üretebilecek.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *